max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก
Promees

CLP tanácsadás

A CLP-rendelet, vagyis a 1272/2008/EK rendeletet 2009. január 20-án lépett hatályba, és mint a vegyi anyagok osztályozására és címkézésére szolgáló módszer, az ENSZ globálisan harmonizált rendszerén (GHS- Globally Harmonized System) alapul. A CLP a Classification, Labelling és Packaging (vagyis osztályozás, címkézés és csomagolás) szavakat jelöli.
A CLP-rendelet biztosítja, hogy az Európai Unióban a munkavállalók és a fogyasztók egyértelmű tájékoztatást kapjanak a vegyi anyagok jelentette veszélyekről.

A CLP rendelet a tagállamokban jogilag kötelező érvényű.

A rendelet célkitűzései:

  • Az anyagok és keverékek osztályozásának, címkézésének és csomagolásának harmonizálása
  • A cégek saját maguk osztályozzák saját anyagaikat és keverékeiket, valamint a cégek jelentsék be az osztályozást / osztályozás = döntés arról, hogy veszélyes / nem veszélyes az anyag vagy keverék/
  • Osztályozási és címkézési jegyzék létrehozása a bejelentések és a harmonizált osztályozások alapján

CLP notifikáció:

Az anyagok gyártóinak és importőreinek CLP notifikáció (osztályozás bejelentési) kötelezettsége van az Európai Vegyianyag Ügynökség felé a REACH-IT-n keresztül. A notifikációs kötelezettség a forgalmazott anyagokra, keverékek veszélyességét okozó összetevőire  vonatkozik. 1 t/év gyártott mennyiség alatt és kísérleti fázisban lévő anyagok osztályozását is be kell jelenteni.

A rendelet szerint forgalomba hozatal az import (EU-n kívülről történő, kereskedelmi vagy saját célú behozatal) és a gyártás (összekeverés, hígítás is).

Osztályozás:

A legtöbb esetben a beszállítóknak kell dönteniük egy anyag vagy keverék osztályozásáról. Ezt nevezzük önkéntes osztályozásnak.

Harmonizált osztályozás:

Bizonyos helyzetek megkövetelik egy-egy anyag osztályozásának harmonizációját (közösségi döntést) annak érdekében, hogy az Európai Közösségben mindenhol biztosítható legyen a megfelelő kockázatkezelés. Általában a legveszélyesebb anyagok esetében szükséges, mint: rákkeltő, mutagén, reprodukciót károsító vagy légzőszervi szenzibilizáló anyagok, biocid termékek vagy növényvédő szerek. A szállítók számára kötelező érvényű ennek a harmonizált osztályozásnak és címkézésnek az alkalmazása. A harmonizált osztályozásnál szigorúbb osztályozást lehet alkalmazni.

Címkézés:

Minden forgalomba hozott anyagot és keveréket címkézni kell, ha az anyagot vagy keveréket a CLP rendelet osztályozási kritériumai szerint veszélyesként osztályozták az arra kötelezettek. A címkézés a gyártón, importőrön és forgalmazón túl a továbbfelhasználónak is feladata. A címke tartalmi, formai és egyéb követelményeit, valamint a címkeelemekre vonatkozó elsőbbségi elveket a rendelet III. címe részletezi.

Vállaljuk:

  • CLP jogszabályi megfelelőségi audit megtartását
  • Szakmai támogatást a jogszabály által előírt követelmények értelmezésére, megoldására
  • CLP-hez kapcsolódó szakmai tréningek megtartását
  • Jogszabályi követelmények teljesítését támogató szoftver biztosítását
  • Címketervek elkészítését
  • Csomagolási utasítás készítését
  • CLP notifikáció teljes körű végrehajtását