max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก max88 max88 login max88 alternatif max88 ลงชื่อเข้าใช้งาน max88 สมัครสมาชิก
Promees

ESG szolgáltatások

A 2024.január 01-től Magyarországon hatályos ESG törvény támogatja az európai zöld megállapodás megvalósítását, és biztosítja, hogy a jogi szabályozás összhangban legyen az Európai Unióban hatályban lévő fenntarthatósági keretrendszerekkel, szabványokkal és szabályozásokkal, figyelembe véve a nemzetközi számviteli elveket is.

Kik az érintettek?

Az ESG törvény hatálya kiterjed Magyarország területén székhellyel rendelkező vállalkozásokra, ideértve a közérdeklődésre számot tartó nagyvállalkozásokat és a kis- és középvállalkozásokat is, amelyek a törvényben felsorolt kritériumoknak megfelelnek.
A kritériumok között szerepelnek az olyan üzleti mutatók, mint a mérlegfőösszeg, az éves árbevétel, vagy a foglalkoztatottak száma, de a tevékenység jellege (például stratégiai befolyás), valamint az ESG adatszolgáltatásra vagy más fenntarthatósági szempontokra való önkéntes vagy jogszabály által előírt vállalások is a szempontok között szerepel.

Milyen kötelezettségük van az érintett vállalkozásoknak?

Az ESG törvény alapján a vállalkozásoknak számos kötelezettségük van, melyek betartását a törvény pénzbírsággal is büntetheti.
Ezek a kötelezettségek:

  • Társadalmi és környezeti hatások kezelése és minimalizálása: A vállalkozásoknak kötelességük vizsgálni és kezelni működésük társadalmi és környezeti hatásait, valamint minimalizálni vagy megszüntetni a társadalmi felelősségvállalási, vagy környezeti kockázatokat.
  • Évente ESG beszámoló készítése és közzététele: A vállalkozásoknak évente ESG beszámolót kell készíteniük és közzé tenniük, mely tartalmazza a fenntarthatósági célú átvilágítási folyamat leírását, az azonosított társadalmi és környezeti kockázatokat, a megtett intézkedéseket és a vállalkozás céljait.
  • Kockázatkezelési rendszer létrehozása és kockázatelemzések elvégzése: A vállalkozásoknak kötelezettségük van kockázatkezelési rendszert létrehozni és rendszeresen kockázatelemzéseket végezniük.
  • Ellátási lánc és szállítók vizsgálata: A vállalkozásoknak nemcsak saját tevékenységüket kell vizsgálniuk, hanem a teljes ellátási láncot is, beleértve a közvetlen szállítók és leányvállalatok tevékenységét is.
  • A kötelezettségek biztosítják, hogy a vállalkozások felelősen és fenntartható módon működjenek, és hogy azok, akiket tevékenységük érint, megfelelő tájékoztatást és védelmet kapjanak.

VEGYE IGÉNYBE ESG SZOLGÁLTATÁSAINKAT!

Vállalkozását készen állunk támogatni az ESG kihívások kezelésében és a fenntartható jövő felé való haladásban. Forduljon hozzánk, és ismerje meg, hogy hogyan tudjuk segíteni Önt az ESG-szel kapcsolatos követelmények teljesítésében!

  • Fenntarthatósági kockázatelemzés
  • Fenntarthatósági audit
  • Irányítási rendszer kiépítés
  • ESG tanácsadás
  • Klímareziliencia vizsgálat
  • Karbonlábnyom elemzés